fbpx
«Якщо доля посилає італійцю лимони,
то він обов’язково зробить з них лімончелло»*
(c) Популярний італійський вислів

Цього тижня нашу «лікерну» естафету перехоплює напій, вже навіть назва якого безпомилково вказує на країну його походження та основний інгредієнт. Це Лімо «Лімончелло» від легендарного італійського виробника Toso.

Батьківщина цього лікеру – південь Італії. Саме там клімат є найсприятливішим для вирощування лимонних садів. Лимони тут приносять урожай протягом цілого року.

Для виробництва Лімо «Лімончелло» використовують лише один сорт лимонів, який називається «Feminello». Особливостями цього сорту є те, що плоди дуже великі, характерної еліптичної форми, соковиті, а шкірка неймовірно багата ефірними оліями. До речі, цей сорт лимонів отримав від Європейського Союзу позначку PGI (це трактується як «строго контрольований за місцем походження та властивостями сорт»). Для виготовлення Лімо «Лімончелло» використовують лише екологічно чисті плоди, не оброблені жодними хімікатами.

Достеменно не відомо, коли саме почали виготовляти цей лікер. Однак, самі італійці стверджують, що фермери із півдня країни одного разу звернулись до великого місцевого виробника алкоголю із проханням поставити «на масовий потік» виготовлення лікеру «Лімончелло». Це повинно було допомогти їм вирішити проблему зі збутом лимонів. Саме так почалось масове виробництво цього напою.

Лімо «Лімончелло» дивним чином поєднує в собі і натуральну солодкість, і приємну гіркуватість цедри. Мабуть, навіть не дуже доречно писати про те, що більш освіжаючий лікер знайти важко. Він – просто панацея у літню спеку. Тонкі нотки ефірних олій залишають неймовірно збалансований та ніжний післясмак.

Компанія «Регно Італія УА», яка є офіційним імпортером Лімо «Лімончелло» в Україну, радить вживати цей лікер з маленьких, попередньо охолоджених чарок. Він – ідеальний дигестив, тому відмінно завершить Вашу трапезу. До слова, в Італії не заведено закушувати лімончелло. Це вважають дурним тоном. Тому, п’ють лікер маленькими ковтками, паралельно посмоктуючи скибку лимона або апельсина.

Лімо «Лімончело» – відмінний інгредієнт для різноманітних коктейлів. Коктейлі на його основі заведено пити після трапези та поєднувати їх з фруктами або випічкою. Ще одним варіантом застосування цього вишуканого алкогольного лікеру є використання його в якості топпінгу для морозива або фруктових салатів.

Якщо Вам потрібен ароматний лікер для освіжаючої насолоди у літню спеку – то кращого, ніж Лімо «Лімончелло» годі й шукати…   

Догори