fbpx

Чи знали Ви, що легендарний всесвітньо відомий італійський виробник вин TOSO пропонує ще й вишукані лікери? У цій статті ми починаємо знайомити Вас із цими алкогольними шедеврами. Першим знайомство розпочне лікер «Амаретто» Теодоро Негро.

«Амаретто» Теодоро Негро – неповторний та романтичний лікер, наскрізь просякнутий гірким ароматом мигдалю. Із італійської «amaro» – «трішки гіркуватий».  Появу цього алкогольного шедевру пов’язують із дуже красивою, і, водночас, трагічною історією кохання.

Існує легенда, що в 1525 році італійський художник Бернандіно Луїні займався розписом фресок в Сорроно. Коли він працював над створенням образу Мадонни, позувати йому зголосилася молода вдова. Між живописцем і жінкою спалахнула любов, але, на жаль, вона була недовгою. Луїні був змушений виїхати і розлучитися з коханою. Жінка, на знак подяки, подарувала йому пляшку домашнього гіркого лікеру. Саме в зв’язку з цією легендою довгий час на етикетках Амаретто зображувалася прекрасна молода дівчина. З тієї ж причини Амаретто називають «напоєм кохання».

«Амаретто» Теодоро Негро вразить Вас своїм глибоким темно-бурштиновим кольором. Його смак та аромат надихають нотами мигдалю, марципана, вишні та пряних спецій. Згідно канонів та правил, амаретто слід вживати в якості дижестиву. Але, як відомо, правила існують для того, щоб їх порушувати…

Цей лікер часто є складовою різноманітних коктейлів. Або, як варіант, інгредієнтом чаю або кави (для надання цим напоям приємного мигдалевого присмаку та аромату).

Рецепт «кавового варіанту» вживання «Амаретто» Теодоро Негро виглядає так: кавові зерна підсмажують разом з мигдалем. Потім дрібно мелють, засипають у киплячу воду та чекають появи піни. Отриманий напій настоюється 20 хвилин, після чого знову доводиться до кипіння. Готову каву розливають у горнята, додають лікер «Амаретто» Теодоро Негро, цукор та вершки за смаком. Якщо ж Ви вирішили гастрономічно проекспериментувати, тоді ось до Вашої уваги оптимальні пари для «Амаретто» Теодоро Негро: твердий витриманий сир, ванільне або шоколадне морозиво, фруктові десерти, чорний та молочний шоколад або горіхи. 

До речі, ще одна легенда стверджує, що цей лікер розливають лише у пляшки квадратної форми для того, щоб гурман міг навіть у темряві безпомилково, із безлічі пляшок, обрати саме ту, єдину, – із улюбленим лікером. 

«Амаретто» Теодоро Негро точно закохає у себе своїм ніжним і, водночас, терпким пряним смаком та ароматом мигдалю кожного, хто зробить хоча б ковток.

Догори