fbpx
В асортименті Regno є вино, яке викликає  по-особливому багато запитань. Це – кошерне вино від іспанського бренду Nexus. Спробуймо розібратись «що ж воно таке».

Переконані, що Ви не раз чули про кошерну їжу. Це їжа, яка відповідає всім законам кашруту (іудейських настанов щодо приготування продуктів та їх «придатності» для вживання). Звичайно, кашрут стосується не лише їжі, а й напоїв. Головний напій усіх іудеїв – вино, точніше, кошерне вино.

ІСТОРІЯ ПОЯВИ

Кошерне вино з’явилося на основі заповідей кашруту, які були видані Всевишнім в Синайській пустелі під час дарування Тори. Протягом багатьох поколінь вони передавалися від батька до сина. Звичайній людині може бути складно зрозуміти правила кашруту, але для євреїв вони являють, свого роду, духовну “дієту”. Вважається, що для душі єврея корисна тільки їжа, що відповідає цим правилам, інша – лише шкодить чистоті і духовності. До речі, слово «кошерний» в перекладі означає «придатний», тобто виготовлений відповідно до певних правил і законів.

ЯКЕ ВИНО ВВАЖАЄТЬСЯ «ПРИДАТНИМ»?

  • Весь процес приготування – від збору ягід до закорковування – здійснюють тільки чоловіки євреї, які шанують суботу. Решта – до процесу не допускаються за жодних обставин.
  • Збираються ягоди тільки з лоз, вік яких більший 4 років. Перші три роки грона просто зрізаються, і ніде не використовуються.
  • Виноградник, з якого збирають ягоди, повинен бути засаджений виключно виноградом. У процесі приготування не допускається використання матеріалів тваринного походження. Всі допоміжні засоби повинні бути кошерними.
  • Земля, на якій відбувається вирощування винограду, має відпочивати кожен сьомий рік. Це означає, що кожен сьомий рік урожай не збирають зовсім, а ягоди просто опадають.
  • Обов’язково 1% вина виливається в землю. Роблять це в нагадування про пожертву, яку в стародавні часи відносили в храм. Більшість кошерних вин пастеризують спеціально для того, щоб його можна було пити навіть після того, як його відкрила і розливала людина, яка не дотримується заповідей кашруту.

Найбільше кошерного вина виробляють не в Ізраїлі, як логічно можна було б подумати, а в США та Аргентині. Також таким вином може «похвалитись» Італія, Франція та Іспанія.

Nexus One Kosher – іспанське кошерне вино, виготовлене з винограду сорту Темпранільйо, за всіма правилами кашруту. Його колір – інтенсивний, червоно-вишневий з фіолетовими відблисками. Аромат вражаюче чистий, ягідно-квітковий, з тонами ожини, полуниці, малини, солодки, фіалки та троянди. Смак вина свіжий, шовковистий, солодкуватий, з полірованими танінами, з нотами тостів, нюансами м’яти і перцю. Його рекомендується подавати до страв з червоного та білого м’яса, до пасти, витриманих сирів та різноманітних закусок.

[pdf-embedder url=”https://regno.ua/wp-content/uploads/2019/11/2018-KOSHER-certification.pdf” title=”2018 KOSHER certification”]

Nexus One Kosher – вино, яке варто скуштувати.